תיקון כיסאות ישנים – תיקון כסא ישן ותיקונים נוספים

כמו רהיטים ישנים אחרים, גם כסאות נוטים להיהרס ולהינזק בגלל בלאי, שימוש רב ומזג אוויר. כל אלו ניתנים לתיקון ושחזור. תיקון רהיטים ישנים עוזר לנו כפליים – פעם אחת בחסכון בעלויות רכישת כיסאות חדשים ופעם שנייה בשימור הערך, הזיכרון ואיכות חומר הגלם של הכיסאות.

 הכיסא רופף – זקוקים לתיקון כיסא ישן?

כיסאות רבים נסדקים ונשברים באזורי מרכז כובד, אלו אזורים בכיסא עליהם מופעל משקל רב בעת הישיבה או הנחת החפצים, טיפול מהיר כמו החלפת הברגים, תיקון העץ או הוספת אלמנטים וחיזוקים יכול לסייע ו"להחזיר את הכיסא לחיים".

כנגר אקולוגי, מעצב פנים ואמן קינצ'וגי – תיקנתי ונתקלתי בסוגי תיקונים רבים, תיקון כיסא נדנדה, תיקון כורסה ישנה, תיקון כסאות לפינת אוכל ועוד.

כיצד נתקן את הכיסאות הישנים?

כמו בתיקון דלתות הזזה ושאר רהיטים, גם בתיקון כסאות ישנים אין נוסחת פלא, אך עדיין, כן ישנם כמה שלבים מרכזיים עליהם אני מקפיד בכל סוגי התיקונים שלי:

הראשון – מציאת הבעיה: לעיתים הכיסא הישן נזקק לתיקון לא באזור או בנקודה שחשבנו, ישנם ליקויים נסתרים אשר גורמים לבעיה בכיסא.

השני – יצירת גישה: יש ליצור גישה על גבי הרהיט על מנת לגשת למוקד הבעיה ולתקנה בקלות, יצירת גישה יכולה להיות: הסרת כיסוי, חשיפת ריפוד הכיסא, פירוק הכיסא לתתי יחידות, חשיפת מסגרת, חשיפת רגל לכיסא ועוד.

השלישי – התיקון: בשלב זה מטפלים בבעיה, מחליפים את החלק, בונים מחדש, מרכיבים מחדש ועוד.

הרביעי – חיזוק: אני מקפיד ומוודא כי כל רהיט שמגיע אלי, מתוקן ואף מחוזק למניעת תקלות חוזרות. בצורה הזו, אני חוסך ללקוחותיי התעסקות יתרה בתיקונים חוזרים ונשנים ומספק להם תוצר איכותי מאוד.

אחרון חביב – גימור וליטוש: בשלב זה אני מבצע עבודת גימור על גבי הכיסא, מלטש, משייף, ואף צובע מרפד ומשייף אם יש צורך. תיקון רהיט ישן הוא הזדמנות נפלאה לעיצוב מחודש והחייאת הבית (מה שנקרא בעגה המקומית "קלאס באפס מאמץ").

ישנן שיטות מיוחדות לעיצוב לתיקון ועיצוב מיוחד של כסאות, פוליטורה על בסיס ספירט (חומר מבוסס שרף טבעי המספק ברק והגנה לרהיטים השונים ומקנה להם גימור מיוחד) או "מרק" לכיסא (חומר לטקס למילוי חורים בריהוט) הן דוגמאות לשיטות מיוחדות לתיקון.

 הכיסא שלי ממש ישן ומתפרק – לא עדיף לי לרכוש חדש?

הקוראים הוותיקים ולקוחותיי כבר יודעים כי התשובה שלי היא לא. בתיקון רהיט ישן כמו תיקון כיסא אנחנו חוסכים כסף רב וטרחה, נהנים מהנוחות של הרהיט, מעצבים את החלל בנגיעות חדשות, אך החשוב ביניהם בעיני – אנו שומרים על הסביבה ועל כדור הארץ.

מעבר לכך, חשבו על הערך שמביאים עמם הכיסאות בבית – זיכרון מסבא, סבתא או אדם קרוב, תחושה של בית ומשפחה ועוד.

במקום לגרום לכריתת עצים וזיהום אוויר רב. אנחנו משמרים את הערך הרב בריהוט. המחסור העולמי בעצים מביא ועוד יביא לכך שמרבית הרהיטים החדשים הנמצאים בשוק הינם גנריים ואיכותם ירודה ולא טובה (בלשון המעטה).

תיקון כיסאות עץ, תיקון כיסאות חדר אוכל וחיזוק כסאות מומלצים על ידי נגרים אשר יודעים כיצד ואיך יש לתקן את הכיסאות והריהוט בצורה הטובה, האיכותית והמהירה ביותר.

יש ליקויים שמיותר לתקן?

כאמור, אני מאמין כי כמעט לכל בעיה יש פתרון, וכי 99.9 אחוזים מהרהיטים הם ברי תיקון. ניסיון, אלפי תיקונים ויצירתיות הם כלים שמאפשרים לי לתקן את הרהיטים של לקוחותיי ולהותיר אותם מרוצים, פעם אחר פעם.

לפעמים, הלקוחות שלי מאוד סקפטיים לגבי תיקון הכיסאות הישנים, וכשרואים את התיקון שמחים ואף לא מאמינים.

רוצים להתייעץ?    תוכלו לשלוח לי תמונה של הכיסא הישן, כסאות האוכל, הכורסה או הרהיט השבור ואייעץ לכם לגבי כדאיות התיקון, אופן התיקון, אורך התיקון ועלותו.

תוכלו לשלוח לי תמונה של הכיסא שלכם בווטסאפ (דרך האייקון) או למלא את הטופס מטה ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

אשמח לשוחח! עודד – נגר הכיסאות שלכם!

אשמח לסייע ולייעץ - טופס השארת פרטים: