תיקון דלתות הזזה למרפסת

דלת הזזה היא דלת נפוצה בנוף הבתים העולמי בכלל  והישראלי בפרט. הדלת נוחה, בטוחה והכי חשוב – חוסכת מקום בבתים קטנים ומסייעת בתכנון וניצול מרחבם.

דלתות הזזה נתקעות לעיתים, בייחוד דלתות במרפסות וחצרות הבתים – דלתות אלו חשופות לנזקי מזג האוויר דוגמת לחות, רטיבות, שמש ועוד.

דלת ההזזה במרפסת שלכם תקועה, זזה בנקל או לא עובדת? לפני שזורקים או מתייאשים, הנה כמה טיפים לבדיקת דלת הזזה:

טיפ ראשון – בדקו את מסילת הדלת, לעיתים רבות הבעיה הגורמת לחריקת הדלת או תזוזה לקויה שלה היא הצטברות אבק במסילה או במסילות. נסו לנקות את מסילת הדלת בעזרת שואב אבק (רצוי עם ידית צרה) ו/ או בעזרת מטלית לחה והקפידו על מעבר יסודי ככל הניתן. לעיתים רבות הדבר יפתור את הבעיה.

טיפ שני – בדקו את האוצרות הנסתרים בתוך המסילות – לעיתים רבות, חפצים קטנים דוגמת צעצועים, תכשיטים ופריטים קטנים נופלים, עפים ונתקעים במסילות הדלתות שלנו. ייתכן ובדיקה יסודית של המסילה תחסוך עבורכם את תיקון דלת ההזזה במרפסת (ועל הדרך, אולי גם תמצא פריט יקר ערך).

טיפ שלישי – אל תמהרו להחליף את הדלת! זריקת הדלת הישנה, התקנת משקוף חדש, בחירת דלת חדשה, התאמתה לעיצוב הבית, הובלתה ועוד הן פעולות שניתן להימנע מהן, לא רק בשל העלות הגבוהה אלא גם בשל ההזדמנות לשמר פריט ריהוט יקר ערך, איכותי ומיוחד.

לרוב, דלתות הזזה ישנות הן דלתות איכותיות מחומרים מעולים אשר כמעט ולא קיימים כיום בשוק.

בשוק הדלתות והרהיטים, חנויות הרהיטים והחנויות השונות למיניהן כבר לא מוכרות היום דלתות באיכות גבוהה וגם אם כן – מחירן מופקע, עיצובן גנרי למדי ואיכותן, כאמור רעועה (בלשון המעטה).

מעבר לתיקון הטכני של הדלת – תיקון המסילה, שיפוץ מבנה הדלת, טיפול במשקוף או בידית, ניתן גם לעצב את הדלת ולהעניק לה מראה חדש – ישן, ניתן לעצב את הדלת כך שתתאים לטעמכם האישי ולביתכם בצורה הטובה ביותר, מה דעתך על תיקון דלת הזזה בארון או במרפסת עם שדרוג ועיצוב?

כנגר ומעצב פנים, תיקנתי, שיפרתי, צבעתי ועיצבתי מאות דלתות, רובן ככולן קיבלו נופח עיצובי משמעותי ויפהפה לאחר עבודה קצרה אך יעילה.

במקביל, תיקון הדלת מאפשר לנו להכניס נופח אקולוגי לביתנו – במקום לזרוק, להרוס ולגרום לכריתת עצים, נוכל לשמור, לשמר ואף ליצור תוצר איכותי – בנראות הדלת ובאיכות החומר ממנו היא בנויה. יש לזכור כי הבעיות המתוארות יכולות להופיע לא רק בדלתות הזזה במרפסת אלא גם בדלתות פנים, מסילות חלון ועוד.

לא מצליחים למצוא פתרון? הטיפים לא מסייעים?  רוצים לפתור את הבעיה בדלת?

סימן שעליכם להיוועץ באיש מקצוע.

דלתות הזזה עלולות "לסבול" ממגוון בעיות שונות – התנפחות העץ כתוצאה מרטיבות, התרוממות הרצפה, כוונון הצירים, בעיה בידיות, במסילות ועוד.

תיקון איכותי ומקצועי עשוי להחזיר את הדלת למצבה הקודם ואף לשפרו.

מעוניינים בתיקון הדלת שלכם? זקוקים לעצה מאיש מקצוע?

שלחו לי הודעה או השאירו פרטים, אשמח לייעץ ולתרום משנות הניסיון הרבות שלי ותיקון כלל סוגי הדלתות, המסילות ועוד.

אשמח בנוסף, לסייע ולתדרך אתכם כיצד עליכם לשמור על הדלת ותקינותה גם לאחר ביצוע התיקון.

עודד

אשמח לסייע ולייעץ - טופס השארת פרטים: