שימוש בבמבוק לבנייה – בנייה בבמבוק ותועלתה

בשנים האחרונות, הולכת וגוברת הבנייה בבמבוק - החל מבניית והחלפת דלתות בבמבוק וכלה בבניית מטבחים מבמבוק, בכתבה הבאה תוכלו לקרוא עוד על הבמבוק ועל יתרונות הבנייה בו

 

 

אז מה הוא במבוק?

במבוק, או בשמו העברי – חזרן הוא שם כולל לתת משפחה של צמחים במשפחת הצמחים הדגניים. הבמבוק נפוץ וגדל בסוגי אקלים שונים וישנם כ-1400 מיני במבוק בעולם. גובהם של קני הבמבוק יכול לנסוק לכ-40 מטרים וקוטרם יכול להגיע עד לכ-30 סנטימטרים.

קני הבמבוק הם קנים חזקים מאוד ולכן משתמשים להם בבנייה מסוגים שונים, דוגמת: גדרות, גשרים, פיגומים, מטבחים ועוד.

מדוע כדאי להשתמש בבמבוק כחומר גלם לבניה?

 

ראשית – הבמבוק הוא חלופה ירוקה לחומרי הבניה הנפוצים בתעשייה – תעשיות רבות דוגמת תעשיית המלט העולמית מייצרת בשנה כ-4 מיליארד טון מלט. ייצור זה מוביל לפליטה מוגברת של פחמן דו חמצני ובכך – מקשה ומפר את איזון החמצן בעולם. העלייה בביקוש לבטון והמלט עולה מדי שנה בכ-20%.

עובדה מטרידה זו, מכריחה אותנו, למצוא חלופות יעילות אקולוגיות, פרקטיות ונוחות לשימוש.

הבמבוק נקצר מדי ארבעה חודשים וגדל מיד עם הקצירה, חומר הגלם מתחדש ונוח לסביבה – נכון להיום, בשימוש בבמבוק אנחנו מוצאים חלופה מתחדשת לזיהום, שימוש יתר והריסת מאזן כדור הארץ.

 

שנית – תכונות הבמבוק – הבמבוק הוא חומר חזק, עמיד ואלסטי. תכונות אלו הופכות את הבנייה בבמבוק לבניה יעילה ואיכותית. קני הבמבוק גדלים בסביבה רוויה במים – לכן הבמבוק הוא חומר גלם עמיד (גם בפני היקוות מים) כל כך ומומלץ לבניית דלתות אמבטיה ודלתות עמידות בפני מים, אך לא רק – ניתן לבנות בעזרתו גם מטבחים ורהיטים רבים. בשנים האחרונות, התפתחה סביב הבמבוק תעשיה שלמה – תעשיה אקולוגית העוסקת בחיתוך, דחיסה והדבקת לוחות במבוק, ייצור ועיבוד הבמבוק יוצר עבורנו שלל אפשרויות וחומרי גלם נוחים ויעילים לבנייה בתצורת לוחות. הבמבוק הוא חומר עמיד גם לגשם ולשמש ולמעשה, הוא אחד מחומרי הגלם העמידים ביותר הקיימים בשוק – תכונה חיונית בייצור רהיטים וארונות.

דמיינו כמה מהר ניתן לייצר לוח במבוק בהשוואה לחומרים נפוצים דוגמת עץ אלון, עץ אשר נכרת מדי עשרות שנים וגדל בנקל רב. כנגזרת מהסיבות הללו, גם עלותו של הבמבוק נמוכה ומשתלמת הרבה יותר.

 

נוסף על כך, נראות – הבמבוק הוא חומר גלם מרהיב וחדשני – לוחותיו וחיתוכיו של הבמבוק הם חומרי גלם עיצובי נפלא, הם מחדשים, מוסיפים ומעטרים את הריהוט והחדרים שלנו.

באמצעות במבוק ניתן ליצור מטבחי במבוק ייחודיים, דלתות נפלאות ועוד. וכל זאת על ידי מרקם, צבע וחספוס מיוחד.

לכל אלו נוספת גם עמידות – הבמבוק עובר תהליכי עיבוד ודחיסה – מייצרים ממנו פלטות עמידות ללחות ולשחיקה, תהליכי העיבוד הופכים אותו לחומר עמיד לשנים וכאמור מעלה, אחד מהחומרים העמידים ביותר לייצור.

הבמבוק רבגוני ומצוין לבניה – כך שריהוט מתקלף או מנופח אינו נמנה מבעיות השימוש בבמבוק.

כך שאם אתם זקוקים לתיקון דלת ההזזה שלכם, תיקון דלתות הזזה או שוקלים לחדש ושלפץ – ייתכן שהבמבוק הוא הפתרון בשבילכם.

 

לסיכום – העולם המודרני בו אנו חיים, עליות ביקושים בחומרי הגלם לצד העלייה הגוברת בייצור והירדה בחומרי הגלם הזמינים, זיהום והרס הסביבה מחייבים אותנו לחשוב מחוץ לקופסה. באמצעות עבודות נגרות עם במבוק, ייצור, הרכבת ובניית הרהיטים שלנו יכול להפוך תהליך אקולוגי, זמין, מעוצב ובעלות מעולה.

תרצו להתייעץ איתי בנוגע לבנייה בבמבוק?

אשמח לשוחח!

אשמח לסייע ולייעץ - טופס השארת פרטים: